Strona głównaNauczycieleUczniowieRodziceNasze sukcesyAktualnościFotkiMatematyka

im. Adama Mickiewicza w Lubsku

KONTAKT:

- UCZNIOWIE KLAS I - III: sp3lubsko@uniwersytetdzieci.pl
- UCZNIOWIE KLAS IV - VI:
inf6b@interia.pl

Na te adresy można przesyłać również prace wykonywane w domu (jako załączniki)

Kółko informatyczne- czwartek- 7 lekcja- 1355 - 1440

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach:

- etap szkolny: 13-17 kwietnia 2015,

- etap regionalny: 28 kwietnia 2015,

- finał 12 maja 2015 w Warszawie, podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Regulamin konkursu.
Zagadnienia uwzględnione w konkursie.

Zakładanie konta

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie  zakładają konta indywidualne; wskazują przy rejestracji województwo i szkołę.

Drodzy uczniowie, przystępujemy do następnego konkursu na pracę wykonaną w edytorze graficznym nt. "TELEFONEM UCZ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT".
     Zapoznajcie się więc z regulaminem konkursu  i pokażcie to swoim rodzicom/ opiekunom prawnym.

Do 3 kwietnia- zgłaszanie prac do nauczyciela.
     Do 10 kwietnia - przesyłanie i rejestracja prac konkursowych.

Szablon, na którym należy wykonać pracę.

Weź udział w Ogólnopolskim konkursie informatycznym "Simba 3D L.O.G.O." - IV edycja

Rozpoczęcie konkursu: 14 luty 2015
Termin składania prac: 31 kwiecień 2015
Ogłoszenie wyników: 11 maja 2015
Organizator:  ERI Software, 32-010 Prusy 185 Kocmyrzów (www.erisoftware.pl)
Oficjalna strona konkursu: http://konkurs.erisoftware.pl
Kontakt w sprawie konkursu: konkurs@erisoftware.pl

Więcej informacji o konkursie.
Przykładowy film pokazujący możliwości programu.
Film prezentujący prace z I edycji konkursu.

10 lutego 2015 - Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym dniu szczególnie polecam:

- dla maluchów: Necio.pl
- dla starszych dzieci: Sieciaki.pl

Poznaj zasady bezpiecznego internetu

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?

Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu"

Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. "Dni Przyjaciół Lasu" startują już dziś, by w kwietniu 2015 r. zakończyć się Wielkim Spotkaniem Przyjaciół Lasu, które odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
     Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem obchody Dni Przyjaciół Lasu 2015 (list p. Prezydenta).

Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu" skierowany jest do różnych grup uczniów. Uczniowie klas IV - VI mogą wziąć udział w konkursie pn. "Kto jest przyjacielem lasu", w którym za pomocą prezentacji pokazują kto - w ich ocenie - jest przyjacielem lasu i dlaczego. Po etapie szkolnym najciekawsza praca zostanie zgłoszona do etapu ogólnopolskiego.
     Pracę należy przedstawić w formie prezentacji multimedialnej - maksymalnie 10 slajdów. Maksymalny rozmiar pracy to 5 MB.
     Etap szkolny: do końca lutego.
     Etap ogólnopolski- zgłaszanie prac: do 10 marca 2015 r
     Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 9 kwietnia 2015 r.

Zapraszam do udziału wszystkich uczniów klas IV - VI!

Grafika do wykorzystania w pokazach

Scratcha można wykorzystać na różnych przedmiotach. Poniżej przykład, jak mogę go wykorzystać przy sprawdzeniu, co wiecie o urządzeniach zestawu komputerowego:

Na Dzień Nauczyciela

Zostań łamaczem szyfrów! Wciel się w rolę kryptologa!
Weź udział w Internetowej Grze Kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW.

Zarejestruj się na: www.lamaczeszyfrow.pl

Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR po raz szósty organizuje Internetową Grę Kryptologiczną ŁAMACZE SZYFRÓW, której celem jest zainteresowanie Was praktycznymi i fascynującymi zastosowaniami matematyki oraz historią złamania kodu enigmy przez Polaków.

Nasza szkoła znowu weźmie udział w II edycji programu

Mistrzowie Kodowania!

Program ma ruszyć po 20 września.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu, kliknij tu.
     Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach programowania w Scratchu, zgłoś się do nauczyciela informatyki. Czeka Cię ciekawa przygoda, w której to Ty będziesz decydować, jak ma np. działać gra, ułożysz zgadywankę liczbową, sprawisz, że Twój "duszek" będzie rysował figury geometryczne, zaprogramujesz labirynt czy też wyścigi.
     Realizację programu będzie można śledzić na stronie poświęconej Mistrzom Kodowania w naszej szkole:

MISTRZOWIE KODOWANIA W SP 3 LUBSKO

SCRATCH - bądź programistą!

zrzut ze strony:

2013 / 2014