Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

Wybory Samorządu Uczniowskiego

15 września 2017
Międzynarodowy Dzień Kropki

I kto by pomyślał, że kropki, kropeczki i kropy doczekają się swojego ważnego dnia, który przypada 15 września. Szkoła Podstawowa nr 3 zapełniła się różnobarwnymi kropkami.

Każde dziecko „od przedszkolaka do uczniaka” miało okazję zostać artystą i stworzyć niepowtarzalne dzieło sztuki. Uczniowie z klas I-III ten dzień rozpoczęli aktywnie. Obejrzeli film przedstawiający historię powstania święta oraz zapoznali się z ideą odkrywania talentów wśród dzieci i młodzieży. Na korytarzach szkolnych zmagali się z trudnymi zadaniami. Impreza odbiła się szerokim echem wśród dzieci, gdyż każdy chciał być tą jedyną, niepowtarzalną kropką. O odkrywaniu talentów i realizowaniu pasji pamiętajmy cały rok i nie dajmy się „zakropkować”.

Spotkania z policjantem

5 września 2017
Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny

Rozpoczął się nowy rok szkolny i z tej okazji społeczność naszej szkoły uczestniczyła 5 września 2017  w uroczystej Mszy Świętej. Uczniowie i nauczyciele prosili Pana Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowy rok szkolny.

Ksiądz celebrans powitał wszystkich i zachęcił do wspólnej modlitwy. Pierwsze czytanie przeczytała Pani Dyrektor mgr Anna Dzienisz.

W kazaniu Ksiądz zwrócił uwagę na wartość systematycznej pracy i nauki. Kaznodzieja zachęcał uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i starania się o jak najlepsze wyniki w nauce.

Na zakończenie Kapłan udzielił wszystkim błogosławieństwa na nowy rok szkolny 2017/2018.

„ Erasmus+ w „Trójce”- finał edukacyjnej podróży”

Mądre polskie przysłowie mówi: wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak też jest w przypadku programu Unii Europejskiej Erasmus+, który realizowany był w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku w ostatnich dwóch  latach (tj. od 01.09.2015 do 31.08.2017) w ramach projektu: "ICU- a Toolbox for Optimal Teaching". Partnerami „Trójki” zostały placówki oświatowe z Norwegii, Chorwacji, Estonii, Finlandii i Hiszpanii.

Zadania projektowe wymagały  dużego zaangażowania nauczycieli, by wypracować i  udostępnić najlepsze metody pracy w celu wzmocnienia pięciu podstawowych umiejętności uczniów: mówienia, umiejętności matematycznych, czytania, pisania, informacji i technologii komunikacyjnych. Docelowym zadaniem partnerskich szkół było  stworzenie ICU Toolbox for Optimal Teaching - pakietu edukacyjnego w  wymiarze europejskim, dostępnego w wersji elektronicznej i książkowej.

Każda szkoła stworzyła lalki reprezentujące swój kraj i wyposażone w „pamiętniki”, które  „podróżowały” między partnerskimi placówkami i  brały udział we wszystkich działaniach projektu.

Oczywiście, to uczniowie wypełniali te „pamiętniki” informacjami o swojej ojczyźnie, mieście i szkole. Dzieci w każdej ze szkół uczyły się dokonywać zakupów po angielsku, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych w różnych językach. Ponadto uczestniczyły w lekcjach prowadzonych w językach uczestników projektu podczas międzynarodowych spotkań projektowych. Poznawały i poszerzały wiedzę historyczną o zaprzyjaźnionych krajach, zgłębiały tajemnice ich kultur.    W swoich szkołach uczniowie  uczestniczyli w  organizowanych  konkursach wiedzy o zaprzyjaźnionych krajach, w Dniu Języków Obcych. Szczególnym, a przy tym integrującym uczniów zadaniem, okazało się opracowanie wspólnej książki tzw. „Continuous story”, w której każdy rozdział to opowiadanie stworzone przez dzieci danego kraju.

W partnerskiej współpracy liczyła się przede wszystkim praca i nowe wyzwania. Nauczyciele mieli niecodzienną okazję podniesienia kompetencji językowych (angielski), a także tych bezpośrednio związanych z warsztatem pracy, co było możliwe podczas prowadzenia i obserwowania lekcji, w ramach wymiany pomysłów i dobrych praktyk w czasie spotkań z nauczycielami z innych krajów europejskich.

W tym miejscu realizatorzy Projektu Erasmus + pragną pięknie podziękować wszystkim, którzy pomagali nam przy realizacji tego projektu. Zdajemy sobie sprawę, że  bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie dalibyśmy rady.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 odbył się uroczysty apel otwierający  rok szkolny 2017/2018. Mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Lubska pana Lecha Jurkowskiego, który powitał nową panią dyrektor Annę Dzienisz  i zastępcę panią Jolantę Grossman. Podczas wygłoszonego przemówienia życzył nauczycielom i uczniom wytrwałości w realizacji celów  oraz  wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Z ogromną radością pani dyrektor Anna Dzienisz przywitała wszystkich uczniów oraz przybyłych rodziców.
   Szczególną troską otoczyliśmy pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Niech nadchodzący rok szkolny pozwoli naszym uczniom rozwinąć skrzydła, a nauczycielom doda wiatru w żagle. Do dzieła!

więcej zdjęć

Mam przyjemność poinformować, że stworzony przez nas projekt: "Give 5: A Healthy Living Toolbox - the whole school program" został zatwierdzony do realizacji, a tym samym otrzyma dofinansowanie. W konkursie wniosków: Erasmus+ Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji szkolnej zostało złożonych 239 aplikacji, z czego zatwierdzono do realizacji 99 z nich. Nasz projekt uplasował się na 18 miejscu. Koordynatorem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku, będzie on natomiast realizowany wspólnie z Portugalią, Hiszpanią, Włochami, Litwą, Turcją, Rumunią i Macedonią.

Informacja przekazana przez p. M. Uryś

Dokumenty do pobrania dla nauczycieli