Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów  Fotki

Materiały instruktażowe

Z ŻYCIA DRUŻYNY

14 czerwca- obietnica zuchowa
i przyrzeczenie harcerskie

14 czerwca nad zalewem Nowiniec odbyła się obietnica zuchowa i przyrzeczenie harcerskie. Była to wspólna impreza drużyn działających na terenie naszego miasta (naszej gromady, drużyny z SP 2, drużyny sztarszoharcerskiej z LO). W uroczystości brali udział również rodzice zuchów.

Po obrzędowym rozpoczęciu drużynowa phm D. Modrzejewska zaprezentowała gawędę. Mówiła w niej, jak ważna jest każda obietnica, a szczególnie ta zuchowa. Przypomniała znaczenie znaczka zuchowego. Kończąc, złożyła zuchom życzenia.

Następnie druhna pwd. L. Kowalska i harcerki A. Kowalska i K. Samonek przeprowadziły próby przed złożeniem obietnicy i przyrzeczenia. Zuchy bardzo przeżywały wszystkie próby (głaskanie ,,dzikiego zwierza”, łapanie żaby, ,,wyparzanie języka” …).

Po próbach przyszła kolej na recytację wiersza pt. „Prawo zucha”, przerywaną odsłanianiem kolejnych punktów Prawa Zucha i zapalaniem świec.

Następnie druhna Lidka odczytała rozkaz:

„WSZEM I WOBEC OGŁASZAM, ŻE DO GROMADY „GUMISIE”
MOGĄ BYĆ PRZYJĘTE I ZŁOŻYĆ OBIETNICĘ NASTĘPUJĄCE ZUCHY”
:

Choińska Nikola

Dziwulska Alicja

Dziwulska Dominika

Dziwulska Julia

Wojciechowska Wiktoria

Kostrzewa Jakub

Kowalska Anna

Łobodziec Wiktoria

W końcu przyszła kolej na złożenie obietnicy. Zuchy stanęły wokół ogniska, wyciągnęły prawą rękę i powtórzyły po drużynowej: „Obiecuje być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”.

Wszystkie zuchy otrzymały znaczki zucha i książeczki, w których odcisnęły odcisk swojego kciuka.

Po obietnicy wspólnie zaśpiewano piosenkę ,,Mundur, chusta".

Swoje przyrzeczenie harcerskie złożyła harcerka z drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2. Poprzedzone ono było przypomnieniem znaczenia symboliki krzyża harcerskiego i Prawa Harcerskiego.

Po części oficjalnej przyszła kolej na gry i zabawy przy ognisku. Wszyscy wspaniale bawili się.

Uroczystość zakończyła się tradycyjną ,,Iskierką”.

Dziękujemy państwu Choińskim za przygotowanie ogniska!!!!!!!!!

phm Danuta Modrzejewska

Zuchy- strona główna