Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności   Fotki

Zostań Mistrzem Matematyki biorąc udział
w naszym szkolnym konkursie matematycznym
dla uczniów klas IV i V.

Zadania:

miesiąc

klasa IV

klasa V

CZERWIEC

podsumowanie konkursu

Terminy konkursów:

Klasy IV

Klasy V

13 grudnia

14 grudnia

17 stycznia

18 stycznia

12 czerwca

13 czerwca

Zarówno dla klas czwartych, jak i piątych, konkurs będzie odbywał się w określonym w grafiku terminie na 7 godzinie lekcyjnej w gabinecie nr 42

Uwaga: Jeśli z jakichkolwiek przyczyn zmieni się termin konkursu, to będziemy o tym informować na bieżąco.

Zobacz wyniki

Regulamin Szkolnego Konkursu Matematycznego:

1.    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV i V.

2.   W konkursie bierze udział każdy uczeń, który od października co miesiąc przyjdzie rozwiązać zadania w wyznaczonym terminie.

3.    Na każdy miesiąc będzie przygotowany zestaw zadań dla uczniów klas IV i V, które będą umieszczane przy gabinecie nr 42 oraz na stronach internetowych naszej szkoły.

4.    Termin konkursu w danym miesiącu będzie zamieszczony wraz z zestawem zadań.

5.   W wyznaczonych terminach należy przyjść do gabinetu nr 42 i rozwiązać zadania przewidziane na dany miesiąc (zadania rozwiązywane mogą różnić się od zamieszczonych- mogą w nich być zmienione dane).

6.    Każde zadanie będzie punktowane. Ilość punktów zależeć będzie od rodzaju i stopnia trudności.

7.    Za każdy etap uczeń otrzymuje punkty, które będą sumowane.

8.   Liczba zdobytych przez każdego ucznia punktów,  będzie wpisywana do tabeli i umieszczona w widocznym miejscu.

9.    Rozwiązania pisane nieczytelnie lub nie podpisane nie będą sprawdzane.

10.Mistrzem zostanie uczeń, który zgromadzi najwięcej punktów, jednak nie mniej niż 90% punktów możliwych do zdobycia.

11. Podczas konkursu nie wolno używać kalkulatorów.

Ponadto:

Mistrz Matematyki otrzyma z matematyki ocenę celującą.

Za zadania z danego miesiąca uczeń może uzyskać dodatkową ocenę z matematyki (ilość punktów na ocenę celującą i bardzo dobrą będzie podana przy każdym zestawie zadań).

Życzymy powodzenia!

Nauczyciele matematyki