Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

„A TO POLSKA WŁAŚNIE” i „DROGA POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Pod takimi hasłami odbyły się apele w grupach wiekowych I- III i IV- VI z okazji Święta Niepodległości. Honorowymi gośćmi na apelach byli: dyrektor szkoły– p. D. Sidelnik oraz zastępca dyrektora- p. J. Działa.

Sala była udekorowana symbolami narodowymi wykonanymi przez uczniów młodszych klas i najciekawszymi pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów klas starszych  na temat: „Moja Ojczyzna”.

W młodszej grupie wiekowej uroczystość była przygotowana przez uczniów klas trzecich. Rozpoczęła się od odśpiewania pełnej wersji hymnu państwowego oraz zaprezentowania krótkiej notatki nt. naszej drogi do wolności. Dzieci pięknie recytowały wiersze. Nie mogło też braknąć starych pieśni– „Ułani”, „Szara Piechota”… Na koniec zaśpiewano piosenkę „Stolice Polski” i wspólnie wygłaszano wiersz pt. „Barwy ojczyste”.

Apel starszej grupy wiekowej był równocześnie podsumowaniem projektu opracowanego przez p. J. Niedźwiedzkiego i jego klasę- VI a. Projekt obejmował konkurs plastyczny, konkurs na album poświęcony postaciom związanym z działaniami zmierzającymi do wyzwolenia Polski spod niewoli zaborców, klasowe konkursy na znajomość pieśni patriotycznych i żołnierskich. Apel przygotowała klasa VI a pod bacznym okiem wychowawcy i nauczycielki języka polskiego- p. D. Łyczko. Był to starannie opracowany i pięknie zaprezentowany montaż słowno- muzyczny „Droga Polaków do wolności”.

Podczas uroczystości w obu grupach wiekowych panował podniosły i poważny nastrój.

Pełna zaangażowania postawa uczniów świadczy o tym, iż patriotyzmu należy uczyć od najmłodszych lat.

Zobacz więcej zdjęć:

z apelu klas I- III