Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

Wyjazd do Forstu

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubsku od 2003 roku współpracuje ze szkołą w Forście.

Część naszych dzieci z klas trzecich nieodpłatnie i nadobowiązkowo (po dwie godziny raz  w tygodniu) uczy się języka niemieckiego. Zajęcia prowadzi pani Katrin Knoth.

16 listopada nasi uczniowie brali udział w spotkaniu- projekcie z partnerską grupą dzieci z Forstu. Opiekunami podczas spotkania były panie: Joanna Działa i Maria Wróblewska.

Projekt ten jest finansowany głównie przez Unię Europejską w ramach programu INTERREG III A, Ministerstwa Oświaty, Młodzieży i Sportu Brandenburgii, oraz przez stowarzyszenie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Celem projektu jest pogłębianie kontaktów między dziećmi polskimi i niemieckimi, nawiązanie przyjaźni, doskonalenie języka niemieckiego oraz poznanie kraju sąsiadów.

Nasze dzieci przywitane zostały miło i życzliwie. Przez cały czas były razem, bawiąc się i działając wspólnie, nie miały żadnego problemu z porozumieniem się; kontakt był spontaniczny i naturalny. Całość prowadzona była przez Małgorzatę Glazer i Katrin Knoth- nauczycielki języka niemieckiego i polskiego.

Spotkaniu towarzyszył smaczny poczęstunek i zabawa w kręgu.

Zobacz więcej zdjęć

wróć do Kalendarium