Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności   Fotki

30.11.2005 SPOTKANIE Z OKAZJI ANDRZEJEK

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Warsztatami Terapii Zajęciowej działającymi przy parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Zaczęliśmy nieśmiało. Zarówno dzieci jak i my – wychowawcy - mieliśmy obawy, jak zostaniemy przyjęci przez tę grupę ludzi dotkniętych przez życie. Wkrótce jednak zostaliśmy mile zaskoczeni.

Pomysł na tę współpracę zrodził się w 2003 roku, który to został ogłoszony Europejskim Rokiem Osób Niepełnosprawnych. Przygotowaniami, stworzeniem programu oraz znalezieniem sponsorów zajął się zespół wychowawczy przy współpracy kadry Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Podczas wielu wspólnych spotkań zorganizowanych z okazji andrzejek, Dnia Matki, świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy wykonywaliśmy wspólnie laurki, dekoracje świąteczne, przygotowywaliśmy wystawy prac, kiermasze zarobkowe, bawiliśmy się tańcząc przy wspólnej muzyce oraz wróżyliśmy z wosku. Radości było co nie miara. Wszystkie spotkania kończyły się wspólnym posiłkiem złożonym z pięknych kolorowych kanapek przygotowanych przez uczestników Warsztatów oraz przepysznych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów. Zostaliśmy również obdarowani przepięknymi pracami własnoręcznie wykonanymi przez uczestników Warsztatów.

Pomysł na tę współpracę okazał się bardzo dobry. Każdy uczestnik, zarówno ten dorosły jak i mały, mógł nauczyć się i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Uczyliśmy się wspólnie tolerancji, wyrozumiałości i przyjaźni do bliźniego.

Umówiliśmy się na kolejne spotkanie.

A oto fotografie z ostatniego spotkania, które odbyło się 30 listopada 2005r. z okazji andrzejek.  Zobaczcie sami.