Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności   Fotki

26- 28 maja 2008

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W wycieczce do Kotliny Kłodzkiej wzięli udział uczniowie klas: III a, IV a i V b. Program tej trzydniowej wycieczki był bardzo bogaty.

Już pierwszego dnia weszliśmy na Szczeliniec Wielki- najwyższy szczyt Gór Stołowych i spacerowaliśmy po parku w Dusznikach Zdroju; po tym samym parku spacerował kiedyś Fryderyk Chopin.

Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w starym młynie w Dusznikach Zdroju, przejazd do Wambierzyc i oglądanie tamtejszej Bazyliki, ruchomej szopki oraz Kalwarii, a na koniec spacer żółtym szlakiem, przy którym obejrzeliśmy Białe Skały, Skalne Grzyby oraz torfowisko.

Dzień trzeci- zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, spacer po Parku Zdrojowym w Kudowej Zdroju i przejście przez skalny labirynt Błędnych Skał.

Był też oczywiście czas na zakup różnych pamiątek

zobacz zdjęcia z wycieczki

I. N.