SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

 

12 marca - Ogólnopolski Dzień Matematyki w naszej szkole

 

   

      Dzień Matematyki, pod patronatem MEN, został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

     Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math!

     Matematyka to przedmiot wyjątkowy, bez którego trudno byłoby funkcjonować na co dzień, a więc nasze motto na ten dzień... i wszystkie dni w roku:

Bez matematyki ani rusz!

     Pokazują to przygotowane na ten dzień prace plastyczne i prezentacje wykonane przez klasę V a i klasę VI b- drugą grupę .

     Tak się złożyło, że w dniu poświęconym matematyce, mieli swoje zajęcia Mistrzowie Kodowania (o zajęciach) i dołączyli ze swymi projektami w Scratchu, tematycznie związanymi oczywiście z matematyką, do naszych szkolnych obchodów. Ich projekty wymagają jednak czasu, więc nie zaprezentujemy ich jeszcze. Polecamy natomiast wykonywane wcześniej.

     P. S. Obiecane wcześniej projekty zgromadziliśmy w studio Na Dzień Matematyki.

 


Plakat wykonany przez Olafa Songina z klasy V a

     I jeszcze kilka zdjęć z lekcji, które odbyły się, jak zakładali organizatorzy, w sposób inny niż zazwyczaj oraz wystawy prac przygotowanych przez uczniów.

więcej zdjęć (albo tu)

 

strona główna
aktualności
fotki

I. N

absolwenci

2016-02-16