Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności   Fotki

18 XII 2008r. zuchy i harcerze uczestniczyli w Zielonej Górze w przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju. Łącznie na tą uroczystość z naszej szkoły pojechało 19 osób, w tym trzech instruktorów: Lidia Kowalska, Danuta Modrzejewska i Arkadiusz Drąg. W uroczystości brali udział zuchy, harcerze i instruktorzy z całej Chorągwi. Obecne były poczty sztandarowe. Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju nastąpiło podczas mszy świętej w kościele Zbawiciela. Zostało ono wprowadzone uroczyście przez delegacje harcerzy. Następnie każda delegacja odpalała światełko, aby przekazać je do swoich miejscowości.

Uświetnieniem był występ chóru, który zaśpiewał piękne kolędy.

Po mszy udaliśmy się do pobliskiego gimnazjum na słodki poczęstunek.

Na koniec odbył się apel. Zuchy z naszej szkoły otrzymały na nim CHORĄGWIANĄ ODZNAKĘ ZUCHA.

Betlejemskie Światełko Pokoju zostało uroczyście wniesione do kościoła NNMP w Lubsku i przekazane księdzu Marianowi Bumbulowi.

Strarzniczkom Betlejemskiego Światełka Pokoju była Agnieszka Kowalska.

dh Danuta Modrzejewska