Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów  Fotki

Materiały instruktażowe

Z ŻYCIA DRUŻYNY

22 lutego  - Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego  roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857 r.) i jego żony Olave St. Clair Baden Powell (22 lutego 1889 r.). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 r. w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego- rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden- Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden- Powell Naczelnej Skautki Świata.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe,  spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

phm Danuta Modrzejewska

Zuchy- strona główna