Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności   Fotki

Warta przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Dnia 1 listopada 2007 roku drużyna harcerska ,,Dragoni” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w porozumieniu z drużyną harcerską ze Szkoły Podstawowej nr 1, pełniła wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza, podczas uroczystej mszy na cmentarzu. Przed rozpoczęciem warty zapalili znicz i umieścili chorągiewkę z nazwą drużyny obok pomnika. Wartę pełnili podzieleni na grupy harcerze, którzy wcześniej wyrazili zgodę na służbę Polsce, wynikającą z pierwszego prawa harcerskiego: ,,Harcerz sumiennie spełnia swoje obowiązki wynikające z przyrzeczenia harcerskiego”. Wśród pełniących wartę harcerek znalazła się również ochotniczka, która należy do gromady zuchowej ,,Gumisie”. Podczas pełnienia warty utrwalane były elementy zmiany warty. Przyjęte przez młodzież zadanie ,,służby Polsce” zostało wykonane godnie i z należytym szacunkiem dla pochowanych żołnierzy. Na twarzach malowała się duma z wykonywanego zadania. Tej grupie harcerek: Natalii Gembarze, Agnieszce Kowalskiej, Karolinie Samonek, Nikoli i Oliwii Gawrych, Agacie Bajerskiej oraz zuchowi- Izie Matuszek należą się słowa uznania i harcerski okrzyk: BRAWO.

CZUWAJ!

dh Lidia Kowalska