Strona głównaNauczycieleUczniowieRodziceNasze sukcesyAktualnościFotkiMatematyka

Podstawa programowa:     dla klas IV                 dla klas V i VI

Przedmiotowy System Oceniania

Zajęcia konsultacyjne - środa - 8 lekcja

Najlepsza strona do poznania przepisów ruchu drogowego
dla pieszych i rowerzystów.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Materiały do nauki i testy

Egzamin na kartę rowerową

13 czerwca 2018 odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili ci uczniowie klas czwartych, którzy zdali wcześniej egzamin teoretyczny ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, zasad przejazdu na skrzyżowaniach i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do obu części przygotowywali się w ramach zajęć technicznych. Lekcję o udzielaniu pierwszej pomocy mieli z panią pielęgniarką. Egzamin praktyczny przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji Powiatowej w Żarach. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za życzliwość okazaną egzaminowanym uczniom i cenne wskazówki.

Etap gminny Turnieju BRD

17 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się etap gminny Turnieju BRD.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Szczerbata z klasy VI a, Maciej Krzyżanowski i Jakub Zimny z klasyV a.

Ogólnopolski Turniej BRD - etap szkolny

W Turnieju BRD - w etapie szkolnym- brali udział uczniowie klas IV - VII. Na tym etapie uczniowie pisali dwa testy:

1) ze znajomości przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych (25 pkt.)

2) ze znajomości zasad przejazdu pojazdów na skrzyżowaniach (10 pkt.).

Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Jakub Zimny - V a, Maciej Krzyżanowski - V a i Klaudia Szczerbata - VI a.
     Wyniki testów >>>>>

Lubuski Turniej BwRD "Uczeń na drodze"

Za nami etap szkolny konkursu "Uczeń na drodze", w którym sprawdzano naszą znajomość przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów. Wyniki zestawione są osobno dla klas piątych, szóstych i siódmych w formie list rankingowych. Zobacz wyniki:

klasy V               klasa VI               klasa VII

Uwaga! Ciekawe konkursy!

Lubuski Konkurs Grafiki Komputerowej
"Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień-
moje pierwsze prawo jazdy AM"

Termin składania prac do nauczyciela - 8 kwietnia 2018
Informacje szczegółowe, regulamin na stronie.

Przy tej okazji o prawie jazdy kategorii AM: Wymagany wiek: 14 lat. Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku. Z przepisów znika pojęcie „karta motorowerowa”, od 19 stycznia 2013 r. zastępuje ją kategoria prawa jazdy AM. Posiadacze kart motorowerowych wydanych przed 19 stycznia zachowują uprawnienia. To samo tyczy się osób, które przed 19 stycznia 2013 r. ukończyły 18 lat. W myśl obowiązujących wówczas przepisów, każda pełnoletnia osoba uzyskiwała automatycznie uprawnienia do kierowania motorowerem. Ten przywilej zniknął wraz z pojawieniem się w przepisach kategorii prawa jazdy AM. Wystarczy jednak zdobyć prawo jazdy dowolnej kategorii, by uzyskać uprawnienia do kierowania motorowerem lub czterokołowcem lekkim.

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Graficzny
pn. "Ja też będę policjantem!"

Termin składania prac do nauczyciela- 14 marca 2018
Więcej informacji, regulamin, karta zgłoszenia na stronie.

25 listopada 2017 - w Szkole Podstawowej w Górzynie odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu "W Europie jeździmy bezpiecznie". Naszą szkołę reprezentowali:

Eliza Wołoszyniak z klasy VI a

Przemysław Nowak z klasy V b

Tobiasz Socha z klasy IV a.

więcej zdjęć

W ostatnim tygodniu września klasy IV - VI brały udział w etapie szkolnym Konkursu "W Europie jeździmy bezpiecznie". To już kolejna edycja tego popularnego konkursu, w którym na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, ale zanim je zdobędziecie trzeba jeszcze popracować na wysoką lokatę w etapie rejonowym (listopad lub grudzień 2017). 10 najlepszych drużyn zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego (maj 2017).

Etap rejonowy i wojewódzki będzie składać się z dwóch części: testu i praktycznej jazdy na rowerze (niemal akrobatycznej).

A kto ma szansę być na etapie rejonowym? Uczniowie, którzy wypadli najlepiej w etapie szkolnym: po jednym z klas: IV, V i VI. W rejonie kwalifikuje się 10 drużyn.

Czy mamy szansę? Oceńcie sami. Oto Wasze wyniki.

I jeszcze kilka zdjęć pokazujących, jak przebiegał test w klasie V b:

Ogólnopolski Turniej BwRD - etap gminny: 11 kwietnia 2017 - Lubsko - SP-1

Skład naszej drużyny:

Nikola Choińska - 5a
Klaudia Szczerbata - 5a
Konrad Kaczkowski - 5a
Paweł Mazur - 6a

Zajęliśmy IV miejsce.

Regulamin Turnieju BwRD

więcej zdjęć

Konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego " Uczeń na drodze"

Czeka nas rejon

Do konkursu zgłosiło się 78 szkół, natomiast do etapu rejonowego zostały zakwalifikowane wszystkie te szkoły, które spełniły wymogi regulaminowe: masowość (udział 90% uczniów) i dostarczyły wyniki w formie rankingu. My spełniliśmy te wymogi.

Zakwalifikowaną szkołę w eliminacjach rejonowych reprezentuje drużyna składająca się z trojga uczniów: po jednym uczniu z rankingu klas czwartych, klas piątych, klas szóstych plasujących się na czwartych miejscach.

Informacja na stronie kuratoryjnej

Reprezentują nas na rejonie:
   Marek Żarowski z klasy IV a, Klaudia Szczerbata z klasy V a i Karina Juncewicz z klasy VI a.

Kilka zdjęć z eliminacji rejonowych.

Konkurs BRD "Uczeń na drodze" dla wszystkich uczniów klas IV - VI- 6-10 marca 2017

E-dysk

2018-08-06