Strona główna   Uczniowie   Rodzice   Samorząd Uczniowski

3. Co wziąć ze sobą na sprawdzian?

Na sprawdzian należy wziąć:

- legitymację szkolną

- przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem (atramentem), linijkę.

Pamiętajcie!

Nie wolno na salę wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i kalkulatorów.

Przed sprawdzianem powinniście:

- zapoznać się z instrukcją (tu wg sprawdzianu próbnego) ze strony tytułowej arkusza odpowiedniego typu

- zapoznać się ze sposobem zakodowania strony tytułowej arkusza i karty odpowiedzi

- przećwiczyć zaznaczanie wybranej odpowiedzi na karcie odpowiedzi

- wiedzieć co zrobić, gdy popełni się błąd w kodowaniu pracy lub przy podawaniu odpowiedzi

- znać salę, w której będziecie pisali sprawdzian.

Instrukcja dla ucznia:

1. Sprawdź, czy zestaw egzaminacyjny zawiera odpowiednią ilość stron. Ewentualny brak stron lub inne usterki zgłoś nauczycielowi.

2. Na pierwszej stronie i na karcie odpowiedzi wpisz swój kod i PESEL.

3. Czytaj uważnie wszystkie teksty i zadania.

4. Rozwiązania zapisuj długopisem albo piórem z czarnym tuszem/atramentem. Nie używaj korektora.

5. Dokładnie zapoznaj się ze sposobem zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi (instrukcja wg sprawdzianu próbnego).

6. Rozwiązania zadań otwartych zapisz czytelnie i starannie w wyznaczonych miejscach. Pomyłki przekreślaj.

7. Dodatkowa (ostatnia) strona arkusza jest przeznaczona na brudnopis. Zapisy w brudnopisie nie będą sprawdzane.

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.edu.pl) znajdziesz szczegółowe informacje o harmonogramie sprawdzianu oraz przykładowe arkusze.

Na tej samej stronie oraz na stronie CKE (www.youtube.com/ckeedupl) znajdziesz również filmy o sprawdzianie, w tym film przedstawiający sposób zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

1. Ogólnie o sprawdzianie

2. Standardy wymagań egzaminacyjnych