SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

Przeciw uzależnieniom:

NIE PAL!

Jak co roku bierzemy udział w działaniach na rzecz zdrowego stylu życia.
W tym roku zwracamy szczególną uwagę na walkę z paleniem papierosów.
Przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze na ten temat, uczniowie wykonywali rysunki, plakaty, ulotki mówiące o szkodliwości palenia.
Uczniowie klas III mieli pogadankę z pokazem ukazującą negatywny wpływ palenia, przeprowadzono też prelekcję z pokazem dla rodziców; tu zwrócono uwagę na problem palenia w obecności dzieci i palenie bierne.

Dokładniejszych informacji o programie dostarcza nam p. Lidia Kowalska-
koordynator projektu:

W miesiącu maju 2013 roku zaczęliśmy realizację programów:

- ,,Nie pal przy mnie proszę” w klasach I- III;

- ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”  w klasach IV- VI.

Koordynatorami realizacji tych programów były panie: Lidia Kowalska i Sylwia Pazur. Do pomocy przyłączyły się panie ze świetlicy: Lidia Bryłka i Małgorzata Baworowska oraz pani Joanna Lisicka z Samorządu Szkolnego. Wychowawcy poszczególnych klas otrzymali zadania ramowe do wykonania przez uczniów i nadzorowali efekty ich poczynań.

W ramach realizacji tego programu uczniowie wszystkich klas wykonali plakietki ,,Nie pal przy mnie, proszę”, ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz ,,Trzymaj formę”. Plakietki wykonywano w domu lub na świetlicy szkolnej pod opieką pań świetliczanek. Panie ze świetlicy zajęły się też akcją zbierania plakietek.

Następnym zadaniem dla klas było wykonanie plakatów nt: ,,Szkodliwości palenia”,  ulotek (informatyka- p. I. Niedźwiedzka) oraz prac przestrzennych. Prace  zbierali wychowawcy klas i składali je w klasie.

20 maja pani Joanna Kasowska z PSS- E w Żarach przeprowadziła prelekcję dla rodziców nt: „Szkodliwości  palenia”, a pani Sylwia Pazur pogadanki w poszczególnych klasach. Wybrana klasa wypełniała ankiety dotyczące programu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”.

28 maja uczniowie klas IV- VI, pod opieką pani Joanny Lisickiej  wzięły udział w happeningu na powyższy temat.

Realizacja programu została zakończona 29 maja i połączona  z Dniem  Sportu. W tym dniu klasy zaprezentowały swoje prace na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas nosili wykonane plakietki i brali udział w zawodach sportowych. Komisja wybrała najciekawszą wystawę oraz  prace przestrzegając zasady konkursu z PSS- E. Prace dostarczone zostały na adres docelowy. Pozostałe prace zostały przekazane do przychodni w Lubsku i będą nawoływały pacjentów do rzucenia palenia.

I. N

fotki