Strona główna szkoły   ‌   Uczniowie   ‌   Nauczyciele   ‌   Rodzice   ‌   Kółka   ‌   S U   ‌   Nasze sukcesy
Zajęcia komputerowe   ‌   Z historii pracowni     Bezpieczeństwo w sieci     Prace uczniów   ‌   Kilka zdjęć z zajęć

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

2013/ 2014
I edycja

II edycja

Walka z kompem na kości (klasa III)

Gra przebiega błyskawicznie: klikam w kostkę gracza i po sekundzie już wiem kto wygrał: ja czy komputer. Stworzenie tej gry nie było jednak takie proste, a zważywszy, że robili ją trzecioklasiści, trudność była spotęgowana. Bez nauczyciela chyba nie daliby sobie rady. Może trochę za ambitnie, ale krok po kroku.... i udało się: wiele prób, sprawdzania, poprawek i możemy rzucać wirtualną kostką lub, jak to określił w nazwie projektu Bartosz P.: "walczyć z kompem na kostki"; np. kostką Dawida M.:

Jednoręki bandyta (klasy IV - V)

Święta, potem ferie zimowe sprawiły, że nic tu ostatnio nie działo się. Wynikało to też stąd, że przed feriami rozpoczęliśmy dość pracochłonny projekt, który skończyliśmy dopiero po feriach.

Przy realizacji tego projektu większość z nas pozostała jeszcze w świątecznym nastroju. Grafika, Duszki nawiązują w projektach do świąt.

W tych projektach należy ustawić trzy (a nawet cztery) jednakowe przedmioty.

Przykładowy projekt Jakuba K. z klasy czwartej:

Inne w studio:

Organizator programu:

Patroni i partnerzy programu:

Źródła: 1) www.mistrzowiekodowania.pl, 2) www.surfscore.com, 3) raport „Czas na upgrade”, Centrum Cyfrowe, 4) Digital Agenda Scoreboard, Komisja Europejska 2013

strona główna Mistrzów Kodowania w SP-3
strona główna informatyki/zajęć komputerowych