Strona główna szkoły   ‌   Uczniowie   ‌   Nauczyciele   ‌   Rodzice   ‌   Kółka   ‌   S U   ‌   Nasze sukcesy
Zajęcia komputerowe   ‌   Z historii pracowni     Bezpieczeństwo w sieci     Prace uczniów   ‌   Kilka zdjęć z zajęć

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

I edycja

II edycja

Pułapka na Myszkę

Do pułapki droga prowadzi przez kwadrat. Pierwsze zajęcia polegały więc na nauczeniu Kotka, jak ma narysować kwadrat. Kwadraty otrzymaliśmy różne: mniejsze, większe, jednobarwne, kolorowe.

Oto przykłady:

Aleksandra P. - klasa III

Tomek P. - klasa III

Maciej K. - klasa III Konrad S. - klasa III

Pułapki zastawione!

W obu grupach zaczęliśmy w ubiegłym tygodniu (3 i 6 listopada) zastawiać pułapkę, ale nie chcemy, aby Myszka (czy też inny Duszek) zawsze wpadała w sidła Kota (czy też innego łowcy) i damy jej szansę dojścia do kuszącego sera. Zastosujemy więc losowe wybieranie kierunku.

Natrudziliśmy się trochę, bo, aby skrypt, który wygląda prosto, działał, trzeba było "obstawić" go wieloma warunkami, które mówiły, co zrobi Myszka, gdy:

- dotknie pułapki; w którą stronę ma skręcić- tu użyliśmy zmiennej "obrót", a o tym, czy Myszka obracać ma się w prawo, czy w lewo, decyduje los, a konkretnie losowanie

- dotknie sera

- dotknie Kotka

10 i 13 listopada udało nam się dokończyć projekty, w których kto i kogo łapie zróżnicowane jest ze względu na upodobania kodujących :)

projekt Przemka N. z klasy III

Inne projekty:
klasy III
klasy IV-V

Organizator programu:

Patroni i partnerzy programu:

Źródła: 1) www.mistrzowiekodowania.pl, 2) www.surfscore.com, 3) raport „Czas na upgrade”, Centrum Cyfrowe, 4) Digital Agenda Scoreboard, Komisja Europejska 2013