Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności

11 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki. Na lekcjach matematyki w klasie 4 a, 5 a, 5 b i 6 a odbyły  się lekcje związane z Dniem Matematyki. W gabinecie matematycznym rozłożyliśmy rzutnik , ekran i komputer. Pobrane materiały mogły być prezentowane uczniom. Na każdej lekcji klasy zostały podzielone na zespoły, które rywalizowały między sobą. Na początku klasy zapoznały się z historią obchodów i materiałami udostępnionymi przez organizatorów. Następnie z niecierpliwością przystąpiliśmy do rywalizacji. Uczniom podobały się przygotowane przysłowia i treści zadań. Byli zaskoczeni swoją wiedzą i każdy zespół bardzo pracował aby zdobyć punkty. Na końcu po podsumowaniu próbowali określić jakiej wiedzy dotyczyły pytania i kiedy omawialiśmy je na lekcjach. Nasza szkoła brała udział drugi raz w tych obchodach. Część uczniów pamiętała zeszłoroczne obchody i cieszyli się, że znów wzięli w nich udział. W przyszłym roku na pewno znów włączymy się do Dnia Matematyki!

Opracowanie: Iwona Wójcik

2016-03-16