Bezpieczeństwo w sieci

Internet- niezmierzone źródło różnych informacji, kopalnia wiedzy z różnych dziedzin, szeroka oferta gier, muzyki, filmów, możliwości szybkiego kontaktu, nawiązywania wielu znajomości.

Internet- niewyobrażalna moc i siła rażenia, możliwość działania na szkodę drugiego człowieka.

Jak w tym wszystkim znaleźć się, funkcjonować?

Jak być dobrym internautą?

Jak walczyć ze złem, które może być rozpowszechniane przez Internet? Jak postąpić, gdy ktoś obraża Cię w Internecie? Co zrobić, gdy ktoś namawia Cię na spotkanie? Podawać swoje dane czy nie? Co zrobić, gdy ktoś zamieścił Twoje zdjęcie bez Twojej wiedzy?

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na stronach, do których linki umieszczone są obok.

Znajdziesz tam między innymi informacje na takie tematy jak: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, uzależnienia od komputera i wiele innych zagadnień.

Jak bezpiecznie i świadomie korzystać z Internetu?

Jak zachowywać się w sieci?

Jak radzić sobie, gdy dzieje się coś złego? Gdzie szukać pomocy?

Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz właśnie w Internecie- w tej sytuacji jest on Twoim sprzymierzeńcem, służy radą i konkretną pomocą.
Na jakie strony zajrzeć? Jest ich wiele.

Tu zgromadziliśmy kilka traktujących o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, o możliwości pomocy:

strony dla dzieci:

Tu możesz znaleźć pomoc: