Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

Konkursowe zmagania z przyrodą

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie połączonym z międzyszkolną sesją ekologiczną „Walory przyrodnicze naszego regionu”. W ramach niego Arleta Żyluk przygotowała plakat „Ziemia mą ojczyzną”, Patrycja Brukiewa projekt dyplomu konkursu ekologicznego, a K. Nowak i D. Potapko stroje ekologiczne.

Ponadto P. Brukiewa, D. Kościk i M. Pisarski reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy. W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła III miejsce. Elementem sesji był również odczytany przez K. Nowak referat „Pomniki przyrody gminy Lubsko”, który zakończyła cytatem z „Pana Tadeusza”, jak przystało na uczennicę szkoły, której patronem jest A. Mickiewicz. Kontynuacją sesji i konkursu był pobyt w parku krajobrazowym „Łuk Mużakowa”, na który zostali zaproszeni uczestnicy konkursu.

Nazajutrz w Jeziorach Wysokich odbyła się kolejna edycja konkursu „Poznajemy las”. Uczestniczyło w nim 24 uczniów z 8 szkół, głównie przedstawicieli klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Pociecha– uczennica kl. VI a, Patrycja Brukiewa i Michał Pisarski– przedstawiciele klas V a i V b. Konkurs składał się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę o lesie oraz części polegającej na rozpoznawaniu drzew i krzewów po liściach oraz grzybów, zwierząt i roślin prezentowanych na zdjęciach.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli IV miejsce w klasyfikacji zespołowej, a w indywidualnej Michał Pisarski zajął III miejsce.

Renata Pisarska

wróć do Kalendarium