Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

TO JUŻ WAKACJE

Życzymy pięknych wakacji, niezapomnianych wrażeń, udanego wypoczynku.

Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w każdej sytuacji: w domu, na drodze, nad wodą, w lesie, w kontaktach z obcymi ludźmi.

Szczególną ostrożność zachowajcie nad wodą!

Letni wypoczynek większości z nas kojarzy się z pobytem nad wodą, dlatego przypominam najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku.

Pamiętajcie:

1. Kąpać należy się tylko w miejscach specjalnie zorganizowanych i oznakowanych; są to baseny lub kąpieliska strzeżone przez ratowników. Tam trzeba bezwzględnie przestrzegać regulaminu i poleceń ratowników.

2. Bawić się nad wodą należy tak, aby nie zakłócać wypoczynku i kąpieli innych osób. Pamiętajmy, aby nie krzyczeć, nie popychać się i nie zaśmiecać terenu!

3. Pływajcie wzdłuż brzegu, tak by widział Was ratownik.

4. Jeśli nie znacie kąpieliska, nigdy nie skaczcie „na główkę”. Przez jeden nieszczęśliwy skok można uszkodzić sobie kręgosłup, co może skończyć się trwałym kalectwem.

5. Zachowujcie ostrożność podczas korzystania ze sprzętów wodnych. Nigdy nie zdejmujcie kapoków!

6. Gdy jesteście rozgrzani, nie wskakujcie nagle do wody. Zetknięcie gorącego ciała z wodą może spowodować tzw. „szok termiczny”, który może skończyć się nawet zawałem serca!

Uważajcie!!!

Woda, nawet ta pozornie bezpieczna i spokojna, jest groźnym i niebezpiecznym żywiołem!

Wypoczęci, uśmiechnięci, pełni energii i zapału do nauki wracajcie do kochanej "Trójki" we wrześniu.

A więc do zobaczenia!

wróć do Kalendarium

wróć do początku wydarzeń z tego roku

I. N.