Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

Dzień Sportu

Od kilku już lat, a może nawet kilkunastu, w Dniu Dziecka w naszej szkole odbywa się Dzień Sportu.

Dzień rozpoczął się apelem. A po nim na otwarcie rozegrane zostały dwa mecze w tenisa stołowego. Grali w nich zwycięzcy rozgrywek w tej dyscyplinie w kategorii dziewcząt i chłopców przeciwko dyrektorowi szkoły- p. D. Sidelnikowi- Patrycja Jaśnicka z klasy VI b oraz w zastępstwie nieobecnego w tym dniu Michała Kryma- jego kolega z klasy, zdobywca drugiego miejsca- Piotr Błądek z klasy VI a.

W Dniu Sportu odbywają się zawody lekkoatletyczne klas czwartych i piątych o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach biorą udział reprezentacje klas składające się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Startują oni w następujących konkurencjach:

• bieg na 60 m

• skok w dal

• bieg na 300 m

• rzut piłeczką palantowa

• rzut piłką lekarską

• sztafeta 4 x 150 m

Zdecydowane zwycięstwo oraz pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy V a. To oni na zakończenie całej imprezy otrzymali Puchar Dyrektora Szkoły oraz każdy został udekorowany przez p. dyrektora medalem.

Uczniowie klas szóstych rywalizowali w plażowej piłce siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięstwo odniosły drużyny klasy VI a.

Dla wszystkich pozostałych uczniów odbywały się na terenie szkoły atrakcyjne konkurencje sportowe prowadzone przez nauczycieli.

Uczniowie klas I- III pojechali autobusem szkolnym nad zalew. Tam brali udział w wielu atrakcjach przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez OSiR.

zobacz więcej zdjęć z Dnia Sportu

wróć do Kalendarium