Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

Wizyta ks. biskupa A. Dyczkowskiego
w naszej szkole

W czwartek 10 maja już od samego rana panowała w szkole atmosfera wyczekiwania na wyjątkowego gościa. O godz. 845 dyrekcja szkoły powitała ks. biskupa Adama Dyczkowskiego– ordynariusza diecezji zielonogórsko– gorzowskiej, który wśród szpaleru uczniów przeszedł do sali gimnastycznej. Tu setki dzieci radośnie wymachiwały chorągiewkami, śpiewając ze wzruszeniem „Barkę”.

W imieniu wszystkich uczniów powitała ks. biskupa Patrycja Brukiewa, a po niej głos zabrał dyr. szkoły Dariusz Sidelnik. Wyraził radość z wizyty dostojnego gościa oraz nadzieję, że w przyszłości ks. biskup jeszcze nas odwiedzi.

Kolejnym punktem uroczystego spotkania było przedstawienie „Prawdziwy przyjaciel” przygotowane przez Szkolne Koło „Caritas”, po którym nastąpił ten najważniejszy moment– ks. biskup skierował swe słowa do wszystkich zebranych. Mówił mądrze i ciekawie, ale także z poczuciem humoru. Na koniec podziękował wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do tej pięknej wizyty. Szczególne podziękowania należą się p. Grażynie Prodeus, która czuwała nad całością organizacji spotkania.

Po pożegnaniu się z dziećmi ks. biskup został zaproszony do świetlicy szkolnej, gdzie odbyło się spotkanie z gronem pedagogicznym. O godz. 1000 dostojny gość opuścił mury naszej szkoły.

zobacz więcej zdjęć

wróć do Kalendarium