Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

12 stycznia

Bal charytatywny

W ostatnim dniu zajęć szkolnych, przed feriami zimowymi, Szkolne Koło Caritas we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zorganizowało bal charytatywny. Cały dochód z balu w kwocie 772 zł został przeznaczony na zorganizowanie ferii zimowych dla uczniów naszej szkoły. Z tej formy czynnego odpoczynku skorzystało 80 dzieci. W pierwszym tygodniu– uczniowie klas IV- VI, a w drugim– maluchy.

Jak zawsze, tak i tym razem, w przygotowaniu balu mogliśmy liczyć na pomoc rodziców i nauczycieli. Klasa II a (wych. p. Pociecha i p. Rutecka) przygotowała zapiekanki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Słowa pochwały należą się p. Szydłowskiej, pod której fachowym okiem przygotowywano je.

Panie S. Pazur i J. Murawska smażyły frytki. Tam również kolejka była bardzo długa. Zapachy tych wszystkich pyszności, rozchodzące się po całej szkole, łaskotały nie tylko nasze podniebienia, ale też nosy.

W świetlicy szkolnej pod okiem p. Duszeńko sprzedawano pyszne ciasta, które upiekły: panie Wierzbicka, Samonek, Wolak, Pisarska, Graczyk, Zielińska Bielecka.

Program balu składał się z dwóch części. W pierwszej– oficjalnej– nastąpiło rozdanie nagród dla uczniów, którzy uzyskali w I półroczu stuprocentową frekwencję (zobacz wykaz); w tej części wręczono również nagrodę uczennicy klasy III a- Julii Mickiewicz, za największą wpłatę na Szkolne Koło Caritas. Druga część składała się z gier i zabaw oraz parady strojów karnawałowych. Po sali przemykały wróżki, pszczółki Maje, lekarze, Zorro, księżniczki, rycerze, bliźnięta, biedronki itd. oraz rodzice kamerujący swoje pociechy. Pomysłowość oraz wykonanie strojów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Cieszymy się, że dobrą zabawą mogliśmy zakończyć pierwszy semestr. Nasza radość jest tym większa, iż jest połączona z wzajemną życzliwością i tolerancją.

Wszystkim nauczycielom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Zobacz więcej zdjęć z balu

wróć do Kalendarium

autor strony: Izabela Niedźwiedzka