SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

9 listopada- apel w grupie wiekowej I- III

11 LISTOPADA-  NARODOWE
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

9 listopada uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawczyń p. Modrzejewskiej i p. Merwy, poprowadzili apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W udekorowanej symbolami narodowymi sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-III. Dzieci były ubrane w stroje apelowe oraz miały przypięte własnoręcznie wykonane kotyliony.

Uroczysty charakter podkreślała obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły oraz odśpiewany przez uczestników apelu hymn narodowy.

Wszystkich przybyłych przywitały uczennice klasy III b: Marcelina Górska, Julia Kowalska i Kornelia Kołodziejczuk. Przedstawiły one zarys historyczny drogi Polski do niepodległości.

Na program artystyczny złożyły się wiersze patriotyczne w wykonaniu uczniów klasy III a- Wiktorii Wojciechowskiej, Klaudiusza Marciniszyn, Tomasza Wlazło, Krystiana Sarnowskiego, Olafa Songina, Katarzyny Zielińskiej, Aleksandry Kempary.

Wspólnie zaśpiewano pieśni: ,,Płynie Wisła …”, ,,Ułani” oraz ,,Nasze polskie ABC”.  Część artystyczną zakończył wiersz ,,Kto ty jesteś?”

I. N.

2012-11-14