SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

- podsumowanie konkursów

W kwietniu wszystkie klasy realizowały zadania konkursu, którego organizatorem była p. Renata Pisarska.

Konkursy  były przeprowadzone w związku z obchodami Dnia Ziemi. W naszej szkole został przeprowadzony konkurs na EKO- KLASĘ 2013. Składał się  on z kilku elementów: zbiórki baterii, telefonów komórkowych, konkursu na najciekawszego „Śmieciostworka", konkursu na wiersz i plakat o segregacji  odpadów oraz z turnieju wiedzy. W każdym z elementów konkursu klasy zbierały punkty, które na koniec zostały podsumowane w celu wyłonienia  EKO- KLASY 2013. Ponadto w konkursach na „Śmieciostworka”, wiersz i plakat oceniano prace uczniów i nagradzano najlepsze. Za zajęcie miejsc od I do III oraz wyróżnienia klasy otrzymywały dodatkowe punkty, a uczniowie nagrody, podobnie jak dwie zwycięskie klasy. Dwie, ponieważ jedna w grupie klas I- III, a druga w klasach IV- VI.

Finał odbył się w Dniu Ziemi, czyli 22 kwietnia, gdy przedstawiciele klas rywalizowali w konkursie wiedzy o ekologii środowiska, po którym nastąpiło podsumowanie wszystkich zdobytych punktów i wyłonienie zwycięzców w poszczególnych etapach.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym osobom.

A oto wyniki:   EKO- KLASY: III b i V b

Śmieciostworki: I miejsce: Jakub Kostrzewa- I a, II miejsce: Zielińska Katarzyna- III a, Zielińska Maria- I a, III miejsce: Słoniowski Szymon- V b, wyróżnienia: Kędzierski Dominik- V a, Kowalska Anna- I a, Maciewicz Paulina- IV a, Węgrzynowska Nikola- IV a, Witczak Szymon- III b, Pas Julia- V a, Rewaj Sandra- V b.

Plakaty: I miejsce: Wojas Aleksander- V b, II miejsce: Kwaśna Weronika- V a, III miejsce: Jacyszyn Michał- V a, wyróżnienia: Gorczyca Sara- V a, Kędzierski Dominik- V a.

Wiersze: I miejsce: Oskar Badura- V b, II miejsce: Paulina Maciewicz- IV a, III miejsce: Szymon Słoniowski- V b

Turniej wiedzy:

I a- 26 pkt., II a- 44 pkt., II b- 35,5 pkt., III a- 39,5 pkt., III b- 60,5 pkt

IV a- 18 pkt., IV b, V a, V b- po 14 pkt., VI a- 13 pkt., VI b- 19 pkt.

I. N

fotki