SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

25 maja 2018

Jubileusz 55-lecia naszej szkoły

To był wyjątkowy dzień…

25 maja o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Lubskiego Domu Kultury odbyła się  podniosła uroczystość wieńcząca obchody jubileuszu 55 – lecia naszej szkoły, którą poprzedziła Msza Święta w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Absolwentów.

W nastrój pełen powagi wprowadził wszystkich uczestników hymn państwowy. Następnie dokonano zmiany sztandaru, który służył placówce niemal od początków jej istnienia, a uczniowie klas VI i VII zatańczyli  poloneza.

Część oficjalna była czasem podziękowań pani dyrektor Anny Dzienisz dla wszystkich tworzących historię szkoły oraz  gratulacji z okazji podsumowania i upamiętnienia 55 lat dbania o edukację, wychowanie i czas poświęcony kolejnym pokoleniom uczniów, którzy opuszczali mury szkoły, bo jak mówił Witold Gomulicki: „Szkoła nie jest wodą stojącą, przypomina raczej morze, które ma swe ciągłe, stałe przypływy i odpływy”.

Prowadzący uroczystość: Joanna Sołtys – Kossek i Rafał Krzywokulski serdecznie przywitali wszystkich zaproszonych gości, m.in. Burmistrza Lubska Lecha Jurkowskiego, zastępcę Burmistrza Jerzego Wojnara, Starostę Żar Janusza Dudojća, Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Tomiałowicza, Przewodniczącą Komisji Oświaty Zofię Zawiślak, Proboszcza Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny ks. Mariana Bumbula, Dyrektora Lubskiego Domu Kultury Marię Łaskarzewską  Dyrektorów Szkół i Przedszkoli, Pedagogów oraz Uczniów i Absolwentów.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, podczas której widzowie mogli podziwiać talenty wokalne i taneczne uczniów, którzy zaprezentowali barwny, żywy i urozmaicony program artystyczny na podstawie dwóch przedstawień, pierwsze inspirowane było fragmentami poematu patrona szkoły Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, oraz drugie na motywach „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla, w wykonaniu uczniów szkoły i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych.

Podczas przerwy w programie artystycznym goście mogli obejrzeć dwie prezentacje multimedialne przygotowane w oparciu o zdjęcia i materiały z prasy lokalnej o naszych uczniach, absolwentach, ich sukcesach, działalności w szkole i poza nią.

Na koniec Jubilatka otrzymała życzenia dalszego rozwoju, po których goście obejrzeli wystawę obrazującą przeszłość i teraźniejszość szkoły oraz poczynania uczniów i nauczycieli w ramach programu Erasmus+, którego istota opiera się na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych i władz oświatowych, a celem jest wprowadzenie długofalowych zmian w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia.

(opr. J. Sołtys-Kossek)

Zdjęcia z obchodów

Prezentacja "Między złotym a platynowym jubileuszem"
(Muzyki, która była podkładem, nie mogę dołączyć, a YouTube oferuje tylko krótkie utwory, dlatego pokaz ma ścieżkę dźwiękową tylko na początku)