Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności

Taki dzień w dziejach szkoły zdarza się tylko raz.

19 października o godzinie 1000 w hali sportowej przy ul. Bohaterów rozpoczęła się podniosła uroczystość wieńcząca obchody jubileuszu 50- lecia naszej szkoły.

W nastrój pełen powagi wprowadził wszystkich uczestników hymn państwowy, a następnie taniec polonez, wykonany przez uczniów klasy VI b.

Kolejnym ważnym momentem części oficjalnej było wystąpienie dyrektora szkoły Dariusza Sidelnika, który serdecznie przywitał wszystkich zaproszonych gości, wśród nich przedstawicieli władz miasta, dyrektorów placówek i instytucji, redaktorów prasy lokalnej oraz szczególnie ciepło emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich osób, które były przez dziesięciolecia związane ze szkołą, a które odeszły już na zawsze.

Wielu z nich przywołał w swych wspomnieniach były dyrektor „Trójki” Roman Kowalczyk, który barwnie opowiadał o minionych latach i postaciach, rozpoznając twarze na prezentowanych podczas uroczystości slajdach.

W atmosferę zabawy i radosnego świętowania wprowadziła wszystkich obecnych emerytowana nauczycielka Krystyna Jaros, wykonując piosenkę na cześć byłej szkoły, z  którą emocjonalnie czuje się ciągle związana.

W dalszej części uroczystości ożywiła publiczność jeszcze raz wraz z kabaretem „Zośka”, który gościnnie wykonał kilka piosenek ze swego repertuaru.

Wszyscy zaproszeni goście zostali obdarowani folderami okolicznościowymi „Złoty Jubileusz”, a później już mogli podziwiać talenty wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali barwny, żywy i urozmaicony program artystyczny i obejrzeć w tle zdjęcia ze starych kronik szkolnych oraz dwie prezentacje multimedialne przygotowane w oparciu o materiały z prasy lokalnej o naszych uczniach, absolwentach, ich sukcesach i działalności w szkole i poza nią.

Na koniec Jubilatka otrzymała życzenia dalszego rozwoju, po których goście obejrzeli wystawę obrazującą przeszłość i teraźniejszość szkoły, a następnie dokonali wpisów w kronice.

przygotowania do jubileuszu

fotorelacja z uroczystości jubileuszowej