SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

11 listopada 2016 r.

Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada  w naszej szkole odbył się uroczysty  apel z okazji obchodów Święta Niepodległości przygotowany przez panie U. Tomiczek, D. Gawron i J. Lisicką. W postać Józefa Piłsudskiego wcielił się Michał Lisicki, który godnie i w pełnym umundurowaniu zaprezentował Naczelnika Rzeczypospolitej.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób  na nowo zaczęło odradzać się państwo polskie po 123 latach niewoli. Szczególną atrakcją były filmy historyczne, które przeniosły widzów  do roku 1918. Zaprezentowane fotografie wodza oraz walczących żołnierzy polskich w pełni przybliżyły realia ówczesnych wydarzeń. Dawne piosenki żołnierskie wprowadziły widzów w szczególny nastrój.

Uroczystość zakończono  polonezem i współczesną piosenką wykonanymi przez uczniów z kl. I-III. Wielokrotnie pojawiały się słowa ważne dla współczesnego Polaka: Bóg, Honor, Ojczyzna, Nadzieja, Patriotyzm. Wiemy, że zawsze będą one gościły w naszych sercach.